Зеленчуци Преглед

Зеленчуци Преглед

Зеленчуци Преглед

Blog Article

В курса по дисциплината „Технологии в лозарството на тропика и субтропика“, студентите усвояват знания за съвременните технологии за производство на лозов посадъчен материал, засаждане на нови лозови насаждения и комплексът от агротехнически мероприятия по отглеждането на лоз ... Трайни култури

Последно от новини Екология Торфищата са безценни капсули биоразнообразие

Съвременното ни овощарство по-скоро е хаотично, на ръба на оцеляването, без сериозни перспективи да заеме достойно място в листата на земеделските производства. Да, има и няколко успешни стопанства, където се отглеждат овощни видове, но те са по-скоро изключение от общата картина.

За да се постигне обаче търсеният ефект, е необходимо преди създаване на съответните насаждения, да се проучи и анализира много добре екологичната характеристика на набелязаните за целта месторастения.

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

Овощарство – това е традиционен поминък в България. Производството на плодове е развито във всички райони на страната, като според климата се определят и характерните за региона култури.

Например сливите и черешите виреят идеално в Пловдивско, Пазарджишко и Кюстендилско. Докато в Сливенско и Силистренско се отглеждат големи количества праскови и кайсии. Преди да започне да се занимава с овощарство, човек задължително трябва да прецени внимателно на какви култури да се спре и да провери дали условията в региона са подходящи за отглеждането им.

- Много е важно да бъдат съхранявани, защото те са и основа за селекционната дейност. Колкото по-широка е базата, колкото повече сортове с добри качества имаме, толкова по-голяма е вероятността да създадем нови подходящи сортове, които да превъзхождат сегашните.

- В днешно време държавата не подкрепя в достатъчна степен институтите, напоследък станахме свидетели на съкращаване на кадри.

Изготвяне на Заявление и План за биологично производство

Производството на плодове в България има дългогодишни традиции. За съжаление, в случая по-точно е да използваме минало време. Овощарството до края на осемдесетте години на миналия век бе сред водещите отрасли в земеделието ни, а плодовата продукция намираше широк прием на европейските, а и на руските пазари.

Семкови овощни видове – ябълка, круша, дюля, мушмула и др. Ядливата част на плода се съхранява дълго време.

Вследствие на това през последните няколко години, когато бяхме свидетели на промени от климатично естество, наблюдавахме измръзвания на видове, които са засадени в месторастения, които не са много подходящи за Овощарство тях.

Report this page